Branný závod

pro školy

Battlefield

Branný závod

pro školy

Legie

 

Mise: REMINISCENCE 2019

Branný závod Reminiscence, pořádaný na počet novodobých válečných veteránů - vojáků Armády České republiky, kteří dlouhodobě plní se ctí své úkoly při obraně vlasti, či v rámci jednotlivých spojeneckých misí a jsou vysoce ceněni spojeneckými veliteli na všech velitelských úrovních.  

Závod žákům přiblíží zahraniční vojenské mise formou sportovně-vědomostních disciplín. 
 
Závod pořádá Československá obec legionářká s finanční podporou Ministerstva obrany České republiky, ve spolupráci s lanovým centrem PROUD a Pardubickým krajem. Záštitu nad soutěží převzal hejtman Pardubického krajde JUDr. Martin Netolický, Ph.D.
 

Dne 13. listopadu 2019 proběhl branný závod Mise: REMINISCENCE 2019 pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. Závod uspořádala k připomenutí Dne veteránů Československá obec legionářská společně s Klubem výsadkových veteránů Chrudim a Lanovým centrem Proud.  Projekt finančně podpořilo MO ČR. Závod zahájil vzpomínkou na působení v misích bývalý velitel 43. výsadkového praporu a válečný veterán plukovník v.v. Zdeněk Kolář.  

 

V letošním roce se přihlásilo celkem 11 desetičlenných smíšených družstev, přičemž závod probíhal v krásném prostředí Tyršových sadů v Pardubicích. Nicméně podmínky byly opravdu velmi obtížné. Celý den totiž vydatně pršelo, místy také sněžilo a byla velká zima. O to větší uznání patří všem týmům, které do závodu nastoupily a celou soutěž také dokončily.  Soutěže byly velmi různorodé, od střelby vzduchovkou na padací terče, přes rozhovor s válečnou korespondentkou až po přezkoušení vědomostí o činnosti paradesantní skupiny Platinum - Pewter. Soutěžící také absolvovali mj. orientační běh, vyzkoušeli braillovo písmo, zastříleli si foukačkami, či předvedli svoje dovednosti na nízkých lanových překážkách.

Významným doplňkem závodu byla panelová výstava "Muži s červenými barety", kterou instalovali členové Klubu výsadkových veteránů Chrudim.

Většina účastníků závodu prokázala velmi dobrou fyzickou připravenost i odolnost. Trochu horší výsledky byly dosaženy při vědomostních úkolech. Za úspěšnou účast v závodě obdrželi všichni Certifikát účastníka branného závodu, vítězové pak poháry a medaile, které předali předseda komise pro mládež ČsOL František Bobek společně s místopředsedou Klubu výsadkových veteránů a válečným veteránem majorem v.v. Ivanem Gášparem a dalším válečným veteránem Vladimírem Horákem.

 

Velice děkujeme pracovníkům Statutárního města Pardubice (městský obvod Pardubice 1, odbor dopravy a životního prostředí), že nám umožnili uspořádat brannou soutěž přímo v centru Pardubic. Dík patří dále pracovnici ČRo Pardubice Šárce Kuchtové se spolupracovníky, válečným veteránům a hlavně soutěžícím dětem a jejich pedagogům, kteří je na závod doprovázeli. 

Pozvánka na závod Mise: REMINISCENCE

Fotky ze závodu si můžete prohlédnout ZDE >>

 

Partneři závodu:

Děkujeme všem partnerům, kteří se podílejí na zajištění edukačního závodu:

 
Závod probíhal za finanční podpory Ministerstva obrany České republiky.

Ohlasy ze závodu:

,,Děkujeme za aktivity, které jste si připravili, zvláště děkujeme těm, kteří museli být celé ty tři hodiny na stanovištích v takovém počasí. Kluci z mého týmu si to užili a moc se jim to líbilo, zvláště ta možnost, že si mohli vyzkoušet různé disciplíny, které jsou pro ně nevšední."
Monika Fantová, ZŠ Studánka