Branný závod

pro školy

Battlefield

Branný závod

pro školy

Legie

 

Legie 2020 - Chanovice

Branný závod pro studenty SŠ
Umístění: Chanovice
Určeno pro: Školy a neziskové organizace
Délka programu: 4 h
Počet osob: 6-120
Minimální věk: 15

Cena 0 Kč/osoba/program

Vypsané termíny programu

Datum Čas obsazeno/kapacita Poznámka
05.05.2020 09:00 - 13:00 0 / 120 1 tým = 6 osob, téma: bitva o Kazaň objednat

Popis programu

Délka4 h
Počet osob6-120
Cena0 Kč

Sportovně-historická soutěž s tématikou 1. světové války. Soutěž je koncipována jako branný závod šestičlenných týmů studentů středních škol.

O soutěži


- sbírání bodů za sportovní a jiné aktivity – lezení na lanových překážkách, historický vědomostní test, tvorba prezentace o vybraném hrdinovi odboje a další.

- akce má kromě sportovního soutěžení i vzdělávací přesah v oblasti dějin 1. světové války zajímavou formou a tvorbou prezentací a citací.

- soutěž je zdarma.

Co jsou Legie a pro koho jsou určeny


Legie jsou týmový branný závod šestičlených družstev určený pro SŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. Jsou součástí projektu "Legie 100", tedy oslav sto let od vzniku československých legií (1914). Soutěžní disciplíny jsou inspirovány výcvikem legií v rozličných částech světa pro různé typy bojišť. Týmy tedy mohou očekávat úkoly, které prověří jejich fyzickou připravenost, spolupráci, schopnost řešit logické úkoly či prolomit nepřátelské šifry a neméně důležitá je v závodu také znalost dobových reálií.

Právě na poslední jmenovaný úkol se studenti připraví již ve škole. Každé z oblastních kol je věnováno některým z osobnostní lokálního odboje. Studenti si připraví prezentci, která jim přinese body do celkového bodování. Nabyté informace a znalosti následně zůročí během celého soutěžního dne.

Soutěž organizuje Československá obec legionářská ve spolupráci s Lanovými centry PROUD

Rok 2019 bude 6. ročníkem tohoto závodu. Na realizaci jednotlivých kol se kromě ČSOL a LC PROUD podílejí i kluby vojenské historie. Každý z těchto subjektů má na starosti některá ze soutěžních stanovišť. Pro inspiraci se můžete podívat na reportáže a fotky ze sesterské soutěže Battlefield, určené pro ZŠ.

Tisková zpráva Ministerstva obrany ČR

Tisková zpráva ČSOL

Facebook ČSOL - Battlefield (výsledky, foto)

Témata pro rok 2020: Bitva o Kazaň


Každý soutěžní den je věnován některému z témat týkající se 1. světové války a československých legií.