Branný závod

pro školy

Battlefield

Branný závod

pro školy

Legie

 

BATTLEFIELD je celostátní branný závod určený pro žáky II. stupně ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. 
LEGIE je celostátní branný závod pro SŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. Závodů se mohou účastnit šestičlenná družstva, pro jejichž členy jsou připraveny úkoly, které se zaměřují na fyzickou připravenost, týmovou spolupráci, schopnost řešení logických úkolů či prolomení nepřátelských šifer a prověření znalostí dobových reálií.

Oba závody jsou připravovány v duchu vojenského výcviku a činnosti našich vojáků během první (LEGIE) a druhé (BATTLEFIELD) světové války. Jsou vzpomínkou na hrdiny, kteří bojovali na všech frontách první světové války v letech 1914 - 1918 a  měli obrovský vliv na vznik samostatného Československa v roce 1918. Jsou také připomínkou hrdinů, kteří v období druhé světové války v letech 1939 - 1945 aktivně působili v zahraničním i domácím odboji a zasloužili se o osvobození okupované vlasti.

Účast týmů v soutěžích je podmíněna vypracováním prezentace, která se vztahuje k danému historického tématu. Více na stránkách Battlefield a Legie, kde jsou podrobné informace k termínům, pravidlům a organizačním záležitostem.

Každého závodu se v rámci doprovodných programů zúčastní členové klubů vojenské historie v dobových uniformách a vybraných pak příslušníci Armády ČR, v obou případech s technikou a výzbrojí. 

V branném závodě BATTLEFIELD je organizováno 10 krajských kol, ze kterých postoupí do celorepublikového finále vždy dvě nejlepší družstva. V branném závodě LEGIE je organizováno 8 oblastních kol, vždy dvě nejlepší družstva postoupí do celorepublikového finále.

V roce 2016 proběhl 1. ročník atraktivního dvoudenního branný závod pro ZŠ a SŠ nazvaný MISE, který byl organizován na počest válečných veteránů - vojáků Armády ČR, kteří dlouhodobě plní se ctí své úkoly v rámci jednotlivých misí a při přípravě k obraně vlasti. Závod je věnován těm z nich, kteří položili své životy při plnění úkolu v roce 2014. Více na stránkách Mise.


Ve všech třech případech se soutěží o krásné skleněné poháry vyrobené světoznámou firmou EGERMANN a o množství dalších cen.
Závody organizuje Československá obec legionářská ve spolupráci s Lanovými centry PROUD a dalšími partnery akce.


Souteže 2019


Novinky

Oheň(bez)naděje 2018
2018-06-21 13:16:58

Tradiční akce, která má cíl připomenout tragický osud ležáckých dětí, se bude konat v termínu 24. - 27.6.2018. Tisková zpráva pro média.

Více »
Připravované soutěže pro rok 2018
2017-11-22 10:03:41

I v roce 2018 připravujeme několik soutěžních projektů, které budou věnovány základním a středním školám. Sledujte aktuální termíny a přihlašte svůj tým. 

Více »

Partneři závodu

Děkujeme všem parnerům, kteří se podílejí za zajištění závodů Battlefield a Legie. Projekt Battlefield a Legie podpořili:

Městská část Praha 9   - www.praha9.cz

Statutární město Olomouc - www.olomouc.eu

Pardubický kraj - www.pardubickykraj.cz