Aktuality

Navzdory koronavirovým opatřením budou závody přesunuty z jara na podzim a změní se i průběh soutěže. Na brannou soutěž budou vypsána časová okna, kam se může nově přihlásit celá třída, která vytvoří 6členné týmy, tak abychom zabránili hromadnému setkání. Výsledky budou zveřejňovány na těchto stránkách. Připomínáme, že soutěže se konají především venku.

Co je soutěž Battlefield a komu je určena

Battlefield je soutěžní akcí pro šestičlenné týmy 2. stupně základních škol.
Soutěž organizuje Československá obec legionářská ve spolupráci s Lanovými centry PROUD, Kluby vojenské historie za finanční podpory Ministerstva obrany České republiky.

Krajská kola - kdy a kde

Místo konání Termín Soutěžní téma
Praha  1.10, 5.10. Čestmír Šikola, Bohumil Menšík
Olomouc 18.9., 21.9. Jaroslav Klemeš, Jiří Potůček
Pardubice 23.9., 24.9. Václav Morávek. Tomáš Sedláček

Celorepublikové finále: Olomouc, termín bude upřesněn.

Soutěž je určena pro žáky druhého stupně základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, kteří vytvoří šestičlenný tým.

V areálu se nepotkáte s jinými soutěžícími, neboť budou vypsána časová okna, do kterých se přihlásíte. Časové okno je stanoveno v rozmezí 2-3 hodin, během kterého budete plnit jednotlivé soutěžní úkoly.). Soutěž vyhrává tým s nejvyšším počtem dosažených bodů. Po úvodu a krátkém zaškolení jištění na lanových překážkách zahájíme soutěž. Týmy mají možnost získávat body buď zdoláváním vysokých překážek (individuálních, týmových, skocích) nebo plněním disciplín na zemi. Tyto disciplíny se týkají tématu 2. světové války a podílejí se na nich kluby vojenské historie. Tým s nejvyšším počtem bodů postupuje na celorepublikové finále do Olomouce. Rozpis časových oken bude zaslán e-mailem.

Účast potvrďte na email souteze@csol.cz. Volná časová okna vám budou zaslána do mailu.

Soutěž je pro týmy ze základních škol ZDARMA.

Partneři závodu

Děkujeme všem partnerům, kteří se podílejí za zajištění závodů Battlefield.

Branné závody Battlefield probíhají za finanční podpory Ministerstva obrany České republiky.