Co je BATTLEFIELD

Celostátní branné soutěže jsou připravovány v duchu vojenského výcviku a činnosti našich vojáků během 2. světové války. Závody jsou připomínkou hrdinů, kteří v období druhé světové války v letech 1939 - 1945 aktivně působili v zahraničním i domácím odboji a zasloužili se o osvobození okupované vlasti.

Branné závody se sportovně-vědomostními aktivitami se zaměřují na fyzickou připravenost, týmovou spolupráci, schopnost řešení logických úkolů či prolomení šifer a dobové reálie v souvislostech.

Každého závodu se v rámci doprovodných programů zúčastní členové klubů vojenské historie v dobových uniformách s technikou a výzbrojí.

V rámci soutěže BATTLEFIELD je organizováno několik krajských kol, ze kterých postoupí do celorepublikového finále vždy dvě nejlepší družstva.

Soutěž organizuje Československá obec legionářská ve spolupráci s Lanovými centry PROUD, Kluby vojenské historie za finanční podpory Ministerstva obrany České republiky.

Krajská kola - kdy a kde v roce 2021

Místo konání Termín Soutěžní téma
Praha 9.9., 10.9. Josef Koukal, Jaroslav Klemeš
Olomouc 16.9., 17.9. Josef Koukal, Jaroslav Klemeš
Pardubice 22.9. Josef Koukal, Jaroslav Klemeš
Brno 10.9. Josef Koukal, Jaroslav Klemeš
Valašské Meziříčí bude upřesněn Josef Koukal, Jaroslav Klemeš
Kladno bude upřesněn Josef Koukal, Jaroslav Klemeš

Celorepublikové finále se bude konat 6.10.2021 v Praze.

Soutěž je určena pro žáky 2. stupně základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.  Přihlásit se může celá třída, která vytvoří 6členná družstva.

V souladu s doporučeními Ministerstva zdravotnictví ČR pro školy a školská zařízení v souvislosti s probíhající pandemií onemocnění covid-19 je celorepubliková soutěž organizována tak, aby se vaše přihlášená třída nepotkala v areálu s jinými soutěžícími. Budou vypsána časová okna, do kterých se přihlásíte. Časové okno je stanoveno v rozmezí 2 hodin, během kterého budou účastníci plnit sportovní a vědomostní soutěžní disciplíny spjaty s tématem 2. světové války. Jednotlivé disciplíny jsou bodovány. Výsledky jsou zveřejněny na těchto webových stránkách. Doporučujeme si předem nastudovat živopisy Josefa Koukala a Jaroslava Klemeše.

Doporučené zdroje:

Soutěž je pro týmy ze základních škol ZDARMA.

Účast potvrďte na email souteze@csol.cz. Volná časová okna vám budou zaslána do mailu.

Branné závody Battlefield probíhají za finanční podpory Ministerstva obrany České republiky.