Branný závod

pro školy

Battlefield

Branný závod

pro školy

Legie

 

Mise

Aktuality

Roční 2017 úspěšně proběhl a i tentokrát byly podmínky velmi náročné. Velký obdiv všem účastníkům a učitelům. Pomalu se v našich hlavách a diářích připravuje Mise 2018, která je plánována na první týden v říjnu. Konečný termín upřesníme.

O závodu

Celostátní dvoudenní branný závod MISE organizovaný pro základní a střední školy.

Mezinárodní branný závod družstev „MISE“ je pořádán Československou obcí legionářskou, 43. výsadkovým praporem a lanovými centry PROUD, ve spolupráci s VSŠ a VOŠ MO Moravská Třebová.

První den závodu
 proběhne  v areálu Tank Power Přelouč formou atraktivního výcviku družstev a jednotlivců ve vojenských disciplinách (ostrá střelba, topografie, navigace, komunikační dovednosti, konstrukce zbraní, fyzická zdatnost, obratnost, odvaha, týmová spolupráce apod.), který povedou opravdoví vojenští profesionálové z elitních jednotek Armády ČR. 

Druhý den proběhne v členitém terénu v okolí Chrudimi a Seče formou plnění reálného bojového úkolu jednotlivými družstvy, kde budou v součinnosti s vojenskými profesionály prověřeny dovednosti získané během výcviku, zároveň bude prověřena schopnost improvizace, taktického myšlení a týmového ducha. 

Tento závod je primárně určen pro školy, které se již účastnily jiných projektů pořádaných ČsOL a LC PROUD,  jako například BATTLEFIELD, LEGIE či EXPEDICE KARAKORAM, případně jiných branných závodů, vzhledem k vyšší náročnosti tohoto projetu.

Branný závod MISE je organizován na počest válečných veteránů - vojáků Armády ČR, kteří dlouhodobě plní se ctí své úkoly v rámci jednotlivých misí a při obrany naší vlasti. Závod je věnován těm z nich, kteří položili své životy při plnění úkolu v roce 2014.

Plakát MISE 2017

Plakát mise 

Termíny

termín pro letošní rok: 9. - 10.10.2018

Soutěžní kategorie

1) ZŠ 2. stupeň plus odpovídající ročníky víceletých gymnázií
2) SŠ a VOŠ
Účastní se 6ti členné týmy

Zápis soutěžních družstev a ubytování

Bude upřesněno

Startovné

Pro týmy zdarma (existuje možnost dobrovolně přispět do Vojenského fondu solidarity)

Vedení soutěže

Ředitel závodu: Ing. František BOBEK
Sportovní ředitel: pplk. Ing. Jiří ADAMEC
Hlavní rozhodčí: Mgr. Dobroslav ŠRÁMEK

Výsledky soutěže MISE 2017

Podívejte se na výsledky letošního ročníku ZDE.

Kontakt

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte Mgr. Dobroslava Šrámka, na tel. 605 215 396, či na e-mailu praha@lanovecentrum.cz  

Partneři projektu

www.zehastudio.cz 

www.adventuremenu.cz