Branný závod

pro školy

Battlefield

Branný závod

pro školy

Legie

 

<

Battlefield

Co je BATTLEFIELD

Celostátní branné soutěže jsou připravovány v duchu vojenského výcviku a činnosti našich vojáků během 2. světové války. Závody jsou připomínkou hrdinů, kteří v období druhé světové války v letech 1939 - 1945 aktivně působili v zahraničním i domácím odboji a zasloužili se o osvobození okupované vlasti. V rámci soutěže BATTLEFIELD je organizováno několik krajských kol, ze kterých postoupí do celorepublikového finále nejlepší družstvo. Soutěž organizuje Československá obec legionářská ve spolupráci s Lanovými centry PROUD, Kluby vojenské historie za finanční podpory Ministerstva obrany České republiky.

Pojďte s námi objevovat souvislosti formou sportovně-vědomostních aktivit, které se zaměří na týmovou spolupráci, schopnosti řešení logických úkolů, dobové reálie a fyzickou připravenost.

Krajská kola - kdy a kde v roce 2023

Místo konání Termín Čas
Praha - Lanové centrum Proud, Rubeška 393/7 17. a 21.4 9:00 - 15:00
Olomouc - Lanové centrum Proud, Lazecká 50/49 18.,19 a 28.4. 9:00 - 15:00
Pardubice - NKP Zámeček Pardubičky – Larischova vila, U Zámečku 549 25. a 26.4. 9:00 - 15:00
Brno - Lanové centrum Proud, Milénova 13 10.5. 9:00 - 15:00

Finále

Finále se uskuteční 16.5.2023 v Olomouci.

Letošní ročník je věnován tématu: Operace Antimony

Materiály k tématu:

Komu je soutěž určena?

Soutěž je určena pro žáky 2. stupně základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.  

Jak soutěž probíhá?

Během kvalifikačního kola je přihlášená třída rozdělena do 6členných soutěžních týmu. Program kvalifikačního kola zahrnuje jednak 5 soutěžních disciplín, které jsou bodovány a rozhodují o postupu týmu do finále, ale také doplňkový program v podobě vojensko-historických ukázek klubů vojenské historie, výstavy a sportovní aktivity s ohledem na místo konání. Pro vědomostní aktivity kvalifikačního kola doporučujeme předem se seznámit s činností paradesantní skupiny SILVER A. Do finále postupuje jedno družstvo z každého kvalifikačního závodu.

Finále se uskuteční v NKP Ležáky. Pozváno bude nejen postupující družstvo z kvalifikačního kola, ale také celá třída. Soutěžit budou postupující družstva a pro zbytek třídy je zajištěn doprovodný program požádaný v součinnosti s Památníkem Ležáky. Z hlavního nádraží Pardubice bude zajištěna autobusová doprava do Ležáků a zpět. Pro vědomostní aktivity finále doporučujeme předem se seznámit s činností paradesantní skupiny Anthropoid

Startovné

Soutěž je pro týmy ze základních škol ZDARMA. 

Jak se přihlásit?

Účast třídy potvrďte na email souteze@csol.cz. Specifikujte prosím počet žáků a preferenci místa kvalifikačního kola.

Branné závody Battlefield probíhají za finanční podpory Ministerstva obrany České republiky.