Co je BATTLEFIELD

Celostátní branné soutěže jsou připravovány v duchu vojenského výcviku a činnosti našich vojáků během 2. světové války. Závody jsou připomínkou hrdinů, kteří v období druhé světové války v letech 1939 - 1945 aktivně působili v zahraničním i domácím odboji a zasloužili se o osvobození okupované vlasti.

Branné závody se sportovně-vědomostními aktivitami se zaměřují na fyzickou připravenost, týmovou spolupráci, schopnost řešení logických úkolů či prolomení šifer a dobové reálie v souvislostech.

Každého závodu se v rámci doprovodných programů zúčastní členové klubů vojenské historie v dobových uniformách s technikou a výzbrojí.

V rámci soutěže BATTLEFIELD je organizováno několik krajských kol, ze kterých postoupí do celorepublikového finále vždy dvě nejlepší družstva.

Soutěž organizuje Československá obec legionářská ve spolupráci s Lanovými centry PROUD, Kluby vojenské historie za finanční podpory Ministerstva obrany České republiky.

Krajská kola - kdy a kde v roce 2021

Místo konání Termín Soutěžní téma
Praha 9.9., 10.9. Čestmír Šikola, Bohumil Menšík
Olomouc 16.9., 17.9. Jaroslav Klemeš, Jiří Potůček
Pardubice 7.9. Tomáš Sedláček
Brno 10.9. Jaroslav Klemeš, Jiří Potůček
Valašské Meziříčí bude upřesněn Tomáš Sedláček
Kladno bude upřesněn Jaroslav Klemeš, Jiří Potůček

Celorepublikové finále se bude konat 12.10.2021 v Praze.

Soutěž je určena pro žáky 2. stupně základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.  Přihlásit se může celá třída, která vytvoří 6členná družstva.

V ranních hodinách po úvodu a krátkém zaškolení jištění na lanových překážkách zahájíme soutěž. Týmy mají možnost získávat body buď zdoláváním lanových překážek (individuálních, týmových, skocích) nebo plněním disciplín na zemi. Tyto disciplíny se týkají tématu 2. světové války a podílejí se na nich kluby vojenské historie. 2 týmy s nejvyšším počtem bodů postupují na celorepublikové finále do Prahy.

Soutěž je pro týmy ze základních škol ZDARMA.

Branné závody Battlefield probíhají za finanční podpory Ministerstva obrany České republiky.