Aktuality

Z důvodů vládních opatření budou závody přesunuty z jara na podzim a změní se i průběh soutěže. Na brannou soutěž budou vypsána časová okna, kam se může nově přihlásit celá třída, která vytvoří menší týmy, tak abychom zabránili hromadnému setkání. Výsledky budou zveřejňovány na těchto stránkách. Připomínáme, že soutěže se konají především venku.

Co je soutěž Legie

Legie jsou soutěžní akcí pro šestičlenné týmy středních škol, gymnázií a odborných učilišť. Soutěž organizuje Československá obec legionářská ve spolupráci s Lanovými centry PROUD, Kluby vojenské historie za finanční podpory Ministerstva obrany České republiky.

Oblastní kola - kdy a kde

Místo konání Termín  Soutěžní téma
Olomouc 16.9., 17.9., 23.9. Bitva na Piavě, Boje u Dobrudže
Praha 2.10. Bitva u Zborova, Bitva u Arrasu
Pardubice 25.9 Bitrva u Teronu

Finále

Olomouc, termín bude upřesněn.

Studentům středních škol, gymnázií a odborných učilišť, kteří vytvoří šestičlenný tým

V areálu se nepotkáte s jinými soutěžícími, neboť budou vypsána časová okna, do kterých se přihlásíte. Časové okno je stanoveno v rozmezí 2-3 hodin, během kterého budete plnit jednotlivé soutěžní úkoly.). Soutěž vyhrává tým s nejvyšším počtem dosažených bodů. Po úvodu a krátkém zaškolení jištění na lanových překážkách zahájíme soutěž. Týmy mají možnost získávat body buď zdoláváním vysokých překážek (individuálních, týmových, skocích) nebo plněním disciplín na zemi. Tyto disciplíny se týkají tématu 1. světové války. Tým s nejvyšším počtem bodů postupuje na celorepublikové finále do Olomouce. Rozpis časových oken bude zaslán e-mailem.

Akce je pro týmy ze středních škol ZDARMA.

Účast potvrďte na email souteze@csol.cz. Volná časová okna vám budou zaslána do mailu.

Partneři závodu

Děkujeme všem parnerům, kteří se podílejí za zajištění závodů  Legie.

Branné závody Legie probíhají za finanční podpory Ministerstva obrany České republiky.