Co je soutěž Legie

Celostátní branné soutěže jsou připravovány v duchu vojenského výcviku a činnosti našich vojáků během 1. světové války. Závody jsou připomínkou hrdinů, kteří bojovali na všech frontách první světové války v letech 1914–1918 a měli obrovský vliv na vznik samostatného Československa v roce 1918. Branné závody se sportovně-vědomostními aktivitami se zaměřují na fyzickou připravenost, týmovou spolupráci, schopnost řešení logických úkolů či prolomení šifer a dobové reálie v souvislostech. Každého závodu se v rámci doprovodných programů zúčastní členové klubů vojenské historie v dobových uniformách s technikou a výzbrojí. V rámci soutěže LEGIE je organizováno několik krajských kol, ze kterých postoupí do celorepublikového finále vždy dvě nejlepší družstva. Soutěž organizuje Československá obec legionářská ve spolupráci s Lanovými centry PROUD, Kluby vojenské historie za finanční podpory Ministerstva obrany České republiky

Oblastní kola - kdy a kde

Místo konání Termín  Soutěžní téma
Praha 13.9., 14.9., 15.9. Bitva u Zborova
Pardubice 23.9., 24.9. Bitva u Zborova
Olomouc 20.9., 21.9. Bitva u Zborova
Brno 17.9. Bitva u Zborova

Finále

Praha dne 13.10.2021

Studentům středních škol, gymnázií a odborných učilišť. Přihlásit se může celá třída, která vytvoří 6členná družstva.

V souladu s doporučeními Ministerstva zdravotnictví ČR pro školy a školská zařízení v souvislosti s probíhající pandemií onemocnění covid-19 je celorepubliková soutěž organizována tak, aby se vaše přihlášená třída nepotkala v areálu s jinými soutěžícími. Budou vypsána časová okna, do kterých se přihlásíte. Časové okno je stanoveno v rozmezí 2-3 hodin, během kterého budou účastníci plnit sportovní a vědomostní soutěžní disciplíny spjaty s tématem 1. světové války. Jednotlivé disciplíny jsou bodovány. Výsledky jsou zveřejněny na těchto webových stránkách. Doporučujeme si před závodem nastudovat doporučené zdroje týkající se Bitvy u Zborova.

Doporučené zdroje

Akce je pro týmy ze středních škol ZDARMA.

Účast třídy potvrďte na email souteze@csol.cz. Volná časová okna vám budou zaslána do mailu.

Partneři závodu

Děkujeme všem parnerům, kteří se podílejí za zajištění závodů  Legie.

Branné závody Legie probíhají za finanční podpory Ministerstva obrany České republiky.