Mise: REMINISCENCE 2023

Branný závod Reminiscence, pořádaný na počest novodobých válečných veteránů - vojáků Armády České republiky, kteří dlouhodobě plní se ctí své úkoly při obraně vlasti, či v rámci jednotlivých spojeneckých misí a jsou vysoce ceněni spojeneckými veliteli na všech velitelských úrovních.

Závod žákům přiblíží zahraniční vojenské mise formou sportovně-vědomostních disciplín. Cílem závodu je, aby si účastníci vyzkoušeli pracovat v týmu v náročných podmínkách, zvládat řešit tradiční i netradiční úkoly. Dále si osobně vyzkoušet vedení skupiny, nastavení komunikace a rolí v týmu.

Závod pořádá Československá obec legionářká s finanční podporou Ministerstva obrany České republiky, ve spolupráci s lanovým centrem PROUD, Pardubickým krajem, městem Skuteč a SPŠCH Pardubice. Záštitu nad soutěží převzal hejtman Pardubického krajde JUDr. Martin Netolický, Ph.D.

Ve dnech 31.10. a 1.11.2023 proběhne branný závod Mise: REMINISCENCE 2023 pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. Závod pořádá k připomenutí Dne veteránů Československá obec legionářská společně s Lanovým centrem PROUD a SPŠCH Pardubice. Projekt finančně podpořilo MO ČR.

Výsledky Finále 2023

Sláva vítězům, čest poraženým. Ovšem, v této soutěži, žádní poražení nejsou. Každý účastník, každý tým si prošel náročnými situacemi (spaní na podzim venku, časově intentivní program, dlouhé přesuny, náročné úkoly atd.). Veříme, že si účastníci odnášejí nové zkušenosti, zážitky a dovednosti. To že nevyšlo vše na 100% dle představ neznamená selhání. Naopak, může to úkázat nové cesty a možnosti.  Díky všem a byli jste vynikající.

Pořadí Název  týmu Body celkem
1 Tlupa žlutého medvídka 11 810
2 Džívíejdž 10 910
3 Nabíječi  9 935
4 Prestyž  9 520
5 Bludný Holanďan  9 500
6 Klimešova jednotka  7 650
7 Šluknováci  7 450
8 Hladoví dravci  7 165
9 Team učitelů  6 970
10 Drakobijci  5 575
11 30 vteřin  6 510
12 Mozart gang  6 420
13 Čecháčci  6 355
14 Hasiči  6 010
15 Clueless  4 840
16 Bezpečáci  4 125

Časový harmonogram:

31.10.2023

do 12:00 - příjezd týmů - koupaliště Skuteč - 49.8462531N, 15.9863533E - https://mapy.cz/s/korebogupa

12:00 - 13:00 - ubytování a organizační pokyny

13:00 - 17:00 - pracovní a přípravné workshopy

17:00 - večeře - zajištěna organizátory

18:00 - 21:00 - večerní program - setkání s hejtmanem Pardubického kraje

1.11.2023

zahájení závodu - ranní čas bude upřesněn na místě

do cca 14:00 - průběh závodu

15:00 - vyhlášení výsledků

16:00 - odjezd účastníků

Týmy:

Počet členů v jednom týmu bude 6 osob.

Ubytování účastníků:

Účastníci bude spát ve vlastních stanech. K dispozici budou dva velké vyhřívané stany pro workshopy a stravování. Ubytování pedagogů bude možné v těchto stanech nebo dle domluvy. V případě velmi nepříznivého počasí je domluveno spaní ve sportovní hale (karimatky a spacák).

Místo konání:

Město Skuteč a jeho okolí.

Stravování:

Pro všechny účastníky bude zajištěna společná večeře a k dispozici bude čaj. Snídaně bude připravena pro všechny týmy a pedagogický doprovod. Určitě doporučujeme si vzít dle svého uvážení i něco navíc (co doplní energii a hladovce ještě více zasytí).

Seznam věcí pro účastníky:

Povinné:

• stan, karimatka, spacák
  • láhev na vodu
  • jídlo - snídaně, svačina
  • čelovka nebo baterka
  • kapesní nůž
  • oblečení + náhradní oblečení + obuv (možnost ušpinění a namočení) - s ohledem na počasí - akce proběhne v každém počasí (zima, déšť)
  • ešus, lžíce, hrnek
  • každý tým musí mít během závodu alespoň 2 funkční telefony (nepromokavý obal na telefony - např. sáčky)

Doporučené

• termoska
  • powerbanka

Partneři závodu:

Děkujeme všem partnerům, kteří se podílejí na zajištění edukačního závodu:

Město Skuteč
SPŠCH Pardubice

Závod probíhal za finanční podpory Ministerstva obrany České republiky.

Účast týmu potvrďte na email souteze@csol.cz